Přešli jsme na nový e-shop, a nedokázali jsme převézt vaše současné účty. Proto vás velmi prosíme, abyste si vytvořili nové zákaznické účty. Děkujeme za vaši spolupráci.

Pomalé občerstvení

Naše levandule nenápadně rostou už čtvrtým létem podél kolejí vedoucích na Bílý Potok. Spojení hor, četných slunečných dnů a relativně teplého klimatu má blahodárný vliv nejen na růst levandule. Frýdlantskou pahorkatinu objevuje čím dál víc cestovatelů a vnímají klid a přívětivost místa. Proto jsme se rozhodli naši farmu ještě více otevřít všem (nejen) pomalým cestovatelům. Můžete se u nás zastavit, projít se mezi políčky levandule a nechat místní krajinu vyprávět její příběhy a historii (my vám o ní také rádi povíme).

Pokud chcete fialovou krásu zažít, a to všemi smysly, můžete dorazit v době květu, tedy zhruba od půlky června do konce srpna. Můžete si v klidu vychutnat kávu nebo levandulovou limonádu v našem stánku s pomalým občerstvením, ochutnat jídlo z místních surovin, pozorovat strmé srázy hor, pasoucí se ovečky, čekat na projíždějící vlak a zhluboka vdechovat vůně kolem sebe. Můžete jen tak být, nebo se něčemu přiučit během našich rozličných workshopů přímo na poli. Vnímejte zvuky, vůně a chuti, nechte čas plynout. Uvidíte, že domů přijedete plní energie a možná si pomalejší tempo přenesete i do každodenního života.

IMG_8268stánek.5

Nově je u nás možné také přespat ve vlastním stanu, karavanu nebo obytném autě (i pod širým nebem to lze). A to přes doménu bezkempu.cz. Máme už pár desítek spokojených bezkempařů, oceňují u nás klid i neobvyklost místa, ale i naši pohostinnost (ano, býváme milí, po ránu i k večeru).

Atmosféra teplých dní, dobrých setkání a příjemné muziky jsou příslibem dalších koncertů v další, už páté sezóně. Kulturní levandulové léto přineslo i divadla a dílny pro děti a dospělé. Levandule se už dávno suší na sušárně a destiluje v koloně, ale tím pro nás sezóna nekončí. Rádi vás přivítáme i v podzimních měsících. O víkendech pro vás chystáme další dílny – výrobu domácí kosmetiky, barevné vaření a v prosinci adventní tvoření s Mácou. Díky všem, co jste k nám už přišli a podpořili tak naši práci a snahu, budeme se těšit i na další setkání.  A vy, co jste u nás ještě nebyli, přijďte taky.

 

 
 
 
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.